Angom Eunice geeft haar baby, gewikkeld in een roze omslagdoek, de borst als we aankomen. Ze woont in een klein dorp in het noorden van Oeganda. Eunice vertelt dat ze al een paar jaar imker is. Via het Aridland Development Programme (ADP), een samenwerkingspartner van Woord en Daad, kon ze goede bijenkasten (in plaats van de traditionele holle bomen) aanschaffen. De honing verkoopt ze aan ADP voor een betere prijs dan op de markt, wat haar extra inkomen geeft.
Het extra geld is bijzonder welkom nu door klimaatverandering de regens onvoorspelbaar worden en oogsten tegenvallen. Met de honingopbrengsten die ze via een spaargroep beheert, kan ze het schoolgeld voor haar kinderen betalen. Ieder lid van deze groep legt elke week een klein bedrag in, zodat na een jaar vanuit die spaarpot de nodige dingen gezamenlijk betaald kunnen worden.
Verlegen maar met een trotse blik laat Angom ons haar bijenkast zien. Het bijenvolk ziet er goed uit. Frank, een bijentrainer van ADP, laat een raat zien vol eitjes, larven en gesloten broed. Een gunstig teken dat de koningin goed aan de leg is. Om extra voedsel voor de bijen te garanderen heeft Angom kleine cashewboompjes aangeplant. Dankzij Woord en Daad ziet de toekomst er voor Angom een stuk zekerder uit!