Met het project Drops 4 Crops werken we samen met lokale partners aan duurzaam waterbeheer in Burkina Faso en investeren we in irrigatiesystemen voor boeren in het droge noorden van het land. Dankzij irrigatie kunnen de boeren ook in de droge periode gewassen verbouwen en geld verdienen. Tegelijk is goed waterbeheer noodzakelijk zodat er (grond)water beschikbaar is. In de vorige rapportage gingen we in op de verschillende manieren om water vast te houden.
Met goed waterbeheer en irrigatie, onder andere met pompen op zonne-energie, ondersteunen we de boeren. Maar de boeren staan voor nog meer uitdagingen. In het voorgaande projectjaar was het bijvoorbeeld voor sommige boeren lastig om zaad te kopen aan het begin van het seizoen. Dankzij de toegang tot kredieten konden dit jaar meer boeren zaad kopen, onder andere doordat ze hiervoor geen krediet konden afsluiten. Daarmee investeren ze in hun eigen oogst. Met de winst betalen ze de lening terug.
Om zaden en andere materialen nog beter beschikbaar te maken, ondersteunen we lokale ondernemers om een winkel te openen waar de boeren terecht kunnen voor onder andere zaad en meststoffen. Dat is makkelijk voor de boeren die in het dorp de benodigde spullen kunnen kopen en het levert economische activiteit op in het dorp.
Vrouwelijke leiders en good governance
In juni is in zes plaatsen een training gegeven over vrouwelijke leiders en good governance. In totaal bezochten 235 vrouwen en 33 mannen de trainingen. In Burkina Faso is het ongebruikelijk dat vrouwen een rol als leider vervullen. Met deze training dachten de cursisten na over vragen rond deze thema’s. In de multi-etnische samenleving in Burkina Faso, waar ook meerdere talen gesproken worden, levert dat interessante gesprekken op.