Het is een stralende dinsdagmiddag in juni. We zijn alweer aanbeland bij de laatste van de vier bedankmomenten. Deze keer zijn we in Goes, bij het Hoornbeeck College, samen met ruim dertig vrijwilligers uit diverse comités en winkels. En een aantal bijzondere gasten: André, Ephraim, Julius en Florentine, met de zeven maanden oude Jedidjah.
Na de opening door Arco Sturm en Ellen Snoek neemt projectleider Arnout de Visser ons mee naar een bijenproject in Oeganda. Samen met de brancheorganisatie Tunado en partners zoals Akullo werken we aan een professionele honingsector. ‘Als je in Oeganda met een handicap geboren wordt, sta je meteen met 10-0 achter,’ legt Arnout uit. ‘Maar binnen ons project zetten we ons juist voor deze mensen in.’ Hij toont een foto van een Oegandese vrouw. ‘Zij is vanaf haar geboorte blind, maar dankzij het project werkt ze nu als imker.’ Hij bedankt de vrijwilligers hartelijk voor hun inzet.
Creatief
Ook directeur-bestuurder Rina Molenaar bedankt de aanwezigen voor hun enorme inzet, zeker ook de afgelopen jaren. ‘Het was niet altijd makkelijk, maar jullie zochten creatief naar oplossingen en zetten door.’ De buitenlandse gasten doen ook een duit in het zakje en bedanken op geheel eigen wijze de vrijwilligers.
Ontmoeting
Daarna is het tijd voor een heerlijke maaltijd, buiten in het zonnetje of binnen in de aula. Vrijwilligers ontmoeten oude bekenden en leggen nieuwe contacten. Ook baby Jedidjah kan op veel belangstelling rekenen. Na een quiz op de mobiele telefoon sluiten we de avond af met een kop koffie of thee en nemen we afscheid van elkaar. ‘Wat was het gezellig. Kom gerust nog eens langs!’
Woord en Daad-community
Ook deel uitmaken van de Woord en Daad-community? Neem eens een kijkje op woordendaad.nl/vrijwilligers