Voor jongeren in Burkina Faso is werk vinden een uitdaging. De meesten starten een onderneming. Jongeren met een beperking lopen tegen extra barrières op. Voor hen is een inkomen nog lastiger. Tegelijk betaald een baan of bedrijf hen meer uit dan geld. Hun positie binnen de gemeenschap veranderd. In 2021 verlegden we de focus van Werk en Opleiding Burkina Faso naar deze doelgroep. We ondersteunden honderden jongeren met een afstand tot de arbeidsmarkt. In deze rapportage blikken we terug op 2021 en kijken we vooruit naar 2022.
Verlenging tot eind 2022
Sinds de start van het project trekken we op met de Noorse overheid, die het programma een forse subsidie toekende. Vorig jaar kregen we de gelegenheid om de projectperiode te verlengen tot eind 2022. Dankzij die verlenging kunnen we in 2022 nog meer jongeren ondersteunen naar werk. Daarbij hebben we twee speerpunten: kwetsbare jongeren ondersteunen en investeren in de kwaliteit van de vakscholen.
Tot slot werken we aan een vervolg van het programma. Vorig jaar startten we al met een Job Booster-programma in het oosten van Burkina Faso. Daarnaast werken we aan een verdieping van de Job Booster-aanpak. We werken aan een plan om deze startende, kleine ondernemers verder te ondersteunen. Als deze ondernemingen groeien hebben de ondernemers meer stabiliteit in hun inkomen en ontstaat er werkgelegenheid voor andere jongeren. Deze plannen worden in 2022 verder uitgewerkt.