Zoals u waarschijnlijk wel weet is het al langer onveilig in Haiti. De president is vermoord, gewelddadige bendes hebben veel invloed en de rust lijkt ver te zoeken. Onze partnerorganisaties werken in zeer uitdagende omstandigheden. De situatie krijgt nu een gezicht: we ontvingen het verdrietige bericht dat op 26 januari 2022 twee sponsorkinderen uit Haïti zijn overleden. Ze waren ‘s middags op het dak huiswerk aan het maken toen ze werden geraakt door een kogel. Dit noodlottige ongeval tekent de benarde situatie waarin Haïtianen leven.
In Bel Air, sloppenwijk van de hoofdstad Port-au-Prince, vinden regelmatig gevechten plaats tussen gewapende bendes. Ouders en hun kinderen leven dagelijks in angst en durven nauwelijks de straat op. Dat nu twee jonge meiden in de bloei van hun leven, werkend aan hun toekomst, slachtoffers zijn geworden van de onveiligheid doet ons verdriet. We leven mee met de families van de meiden en bidden dat God hen nabij zal zijn en zal troosten. Wilt u de situatie in Haïti ook in uw gebed blijven gedenken?
Links: Rose Dania Guerline, 18 jaar
Rechts: Alise, 13 jaar
De sponsors zijn inmiddels geïnformeerd. We kunnen ons voorstellen dat dit bericht u raakt, zeker wanneer u zelf ook een kind in Haïti sponsort. Onze partnerorganisatie houdt de veiligheid van de sponsorkinderen goed in de gaten en zal altijd maatregelen nemen wanneer dit nodig is. Mocht u naar aanleiding van dit bericht toch nog vragen hebben, dan kunt u contact opnemen via sponsoreenkind@woordendaad.nl.