In Shalla is het droog en heet. Zeker nu. Onze partner, met wie we samenwerken in dit project, was in het gebied en beschrijft de enorme droogte. ‘Er valt onvoldoende regen, dat resulteert in een mislukte oogst. Dit oogstseizoen heeft niet genoeg opgebracht om alle huishoudens mee van eten te voorzien.’
Naast de schaarste van water, wordt ook voedseltekort langzaam maar zeker een probleem. Er is een plek in de regio Shalla waar gewassen goed verbouwd kunnen worden, maar de opbrengst van deze oogst wordt verkocht. Om daar weer drinkwater van te kopen. Zo’n 120,000 mensen hebben gebrek aan eten, veroorzaakt door het slechte regenseizoen. Het gevolg is dat er door de lokale bevolking niet gegraven kan worden omdat er gebrek is aan kracht bij de mensen. Juist deze activiteit is geschikt om de bevolking actief bij te laten dragen aan het project.
Onrust in Ethiopië
Wellicht heeft u in het nieuws gelezen dat er veel onrust is in Ethiopië. We zijn dankbaar dat het conflict op dit moment niet in de Shalla-regio is. We merken wel dat de prijzen van goederen stijgen. De bouw van het waterreservoir valt daardoor duurder uit. Metaal en cement zijn de afgelopen maanden fors in prijs gestegen, metaal kost nu vier keer zoveel als een tijdje geleden. In dit project zijn deze grondstoffen essentieel.