Ik geef jou...
Bied Beninese boeren zoals Baké een rijsttraining, zodat ze hun techniek kunnen verbeteren waardoor hun opbrengst stijgt!
Bij veel rijstboeren in Benin waren de opbrengsten laag en gebruikten ze veel zaad. Daarnaast waren de klanten ontevreden over de kwaliteit van de rijst. Inmiddels is dit compleet veranderd. Met onze partnerorganisatie, DEDRAS, werkt Woord en Daad samen om de boeren in Benin te steunen. De boeren ontvangen trainingen, waardoor de opbrengsten van het land verbeteren en de productiviteit stijgt. Naast training in rijstteelt krijgen de boeren ook training in bedrijfsmanagement.
‘Ik oogst nu 13 balen van 85 kilo van mijn akker, eerder waren dat er 6!’ zegt Baké Orou Mongo, een 36-jarige rijstboer, enthousiast. Zénabou Issa: ‘We hebben geleerd over het blancheren van rijst. Ik verkoop de rijst nu beter en ik heb de prijs zelfs kunnen verhogen, de klanten vonden het geen probleem!’ Ook Sharantou Abbou spreekt daarvan: ‘Volgens sommigen lijkt mijn rijst zelfs op de geïmporteerde rijst!’
U kunt ook meedoen en de rijstboeren zoals Baké in Benin financieel steunen. Al voor € 5,50 geeft u een rijstboer in Benin een maand toegang tot een training. Hoeveel rijstboeren steunt u?
1 boer
Voor € 5,50 kan een rijstboer in Benin een maand een training volgen.
2 boeren
Voor € 11,- kunnen twee rijstboeren in Benin een maand een training volgen.
4 boeren
Voor € 22,- kunnen vier rijstboeren in Benin een maand een training volgen.
U draagt Woord en Daad een warm hart toe en u wilt ons graag zo concreet mogelijk steunen.
Dat kan via ‘Ik geef jou’!
© Woord en Daad | Privacy statement | Disclaimer