Contact
Bezoekadres
Stichting Woord en Daad
Spijksedijk 16
4207 GN Gorinchem
0183 – 61 18 00
info@woordendaad.nl
IBAN: NL64 RABO 0385 4870 88
RSIN: 004275871
We leven in een gebroken wereld. Dat zien we dagelijks in levens van mensen in de landen waar we werken. In het leven van Oudaegro, die de oogst op zijn stuk land in Burkina Faso ieder jaar ziet afnemen. In het leven van Dina, die niet naar school mag in Haïti, maar gebruikt wordt als huisslaaf. In het leven van Alamu, die zijn gezin in Ethiopië niet meer kan onderhouden en daarom denkt aan de gevaarlijke oversteek naar Europa. In het leven van Kate uit de Filipijnen, die ’s avonds geen eten krijgt omdat haar vader te weinig heeft verdiend.
Toch roept de Bijbel ons op om daar niet gelaten onder te zijn. In Kolossenzen 3:2 roept Paulus zijn mede broeders en zusters op:
‘Bedenk de dingen die boven zijn, niet die op de aarde zijn’.
Ieder mens is geschapen naar Gods beeld en alle mensen zijn gelijkwaardig. Daarom weten we ons geroepen om Gods liefde en barmhartigheid te weerspiegelen en door te geven. Zoals in onze missie staat: In een gebroken wereld, getekend door armoede en onrecht, streeft Woord en Daad naar zichtbare tekenen van Gods komend Koninkrijk. Het Bijbels perspectief op gerechtigheid en barmhartigheid drijft ons om dagelijks bij te dragen aan een duurzame verandering van mensen hier en daar.
We willen onze verantwoordelijkheid nemen om vanuit die missie met hoge ambities duizenden mensen zoals Oudaegro, Dina, Alamu en Kate te bereiken, door programma’s die verbinden en levensveranderend zijn. Zo wordt onze visie werkelijkheid: Als bijbelgetrouwe organisatie verbinden we, samen met lokale partners en actoren uit relevante sectoren, mensen wereldwijd. Zo geven we vorm aan een menswaardig bestaan voor armen en rijken en scheppen we hoop en kansen om armoede te overstijgen.
We zien die hoop en kansen als Oudaegro door nieuwe technieken zijn oogst weer ziet groeien. Als we tot het hoogste niveau gaan om álle kinderen in Haïti naar school te laten gaan, ongeacht hun afkomst. Als we met de overheid in Ethiopië samenwerken om jongeren daar een toekomst te bieden. Als we vol verwondering zien dat Kate, mede dankzij haar sponsors in Nederland, nu een sterke en onafhankelijke vrouw is.
Woord en Daad werkt wereldwijd in 22 landen, voor vele kwetsbare doelgroepen. Want we weten: door mensen in een land samen te laten groeien, gaan ze samen op weg naar een zelfstandig bestaan. We verbinden mensen, organisaties en sectoren in een land, en over landsgrenzen heen.
Via onze programma’s Agrarische ontwikkeling, Beleidsbeïnvloeding, Bewustwording, Duurzaam water, Educatie, Noodhulp en weerbaarheid en Werk en opleiding, werken we al 45 jaar aan duurzame verandering.
Uit onze missie, visie en strategie zijn vijf kernwaarden op te maken. Deze zijn leidend in ons werk en bepalend voor ons beleid.
Wij zijn Oudaegro, Dina, Alamu en Kate. Wij zijn boeren, vissers, ondernemers, onderwijzers, kinderen en directeuren, die samen verbonden zijn. Wij zijn zelf de kans die nodig is om de negatieve spiraal van armoede te doorbreken.
Wij zijn vrijwilligers, ondernemers, kerken, jongeren en kinderen in Nederland. Wij voelen ons verbonden met onze naaste ver weg. Iedere winkel, onderneming, kerk en schoolklas kan net als wij samenwerken met mensen wereldwijd voor duurzame verandering, vanuit bijbels perspectief.
Samen maken we het verschil. Omdat we verbonden zijn, door Woord én daad. Doe je mee? Lees meer over onze expertise en aanpak:
Mooie, eerlijke peulen van het land in Guatamala, maar geen afzetmarkt? Woord en Daad verbindt fabrieken aan mensen en de markt aan fabrieken. Zodat iedere boer tot bloei komt. Vraag het Cesar en Claudia maar.
Het water is steeds onvoorspelbaarder. Fiseha Mulat is dankbaar voor de rivier, maar worstelt met de afstand en grilligheid van het water in Ethiopië. Lees hoe Woord en Daad water duurzaam toegankelijk maakt in deze gebieden.
Gnon wil de nieuwe Einstein worden. Maar haar juf staat voor een klas van 100 kinderen en heeft zelf geen goede scholing gehad. Samen met overheden en instanties zorgt Woord en Daad dat Gnon wijs wordt, door góed en Christelijk onderwijs.
Bedrijven in Ethiopie kunnen geen goed personeel vinden. En ambitieuze jongeren zoals Alamu zijn op zoek naar een baan! Daarom zorgt Woord en Daad samen met bedrijven en vakopleidingen voor de juiste match, om jongeren waardig werk te kunnen bieden.
Marleen uit Nederland vindt het belangrijk om eerlijk te geven, maar ook eerlijk te leven. ‘Onze levens zijn verbonden, dan kan ik toch geen chocola kopen waar mijn naaste ver weg geen eerlijke prijs voor heeft gekregen?’
De overstroming verwoestte zijn leven. Pradesh leefde van de rijstoogst, die door de overstroming in Bangladesh helemaal verwoest was. Pradesh pakte de kans om een nieuw, stevig huis te bouwen, waardoor hij ook weerbaar is bij een ramp in de toekomst.
Om echte langdurige verandering te realiseren is samenwerken met en beïnvloeden van overheden in Nederland en in de landen waar Woord en Daad actief is, heel belangrijk. Daarom werkt Woord en Daad aan beleidsbeïnvloeding.
Bedankt voor uw betrokkenheid!
Bezoekadres
Stichting Woord en Daad
Spijksedijk 16
4207 GN Gorinchem
0183 – 61 18 00
info@woordendaad.nl
IBAN: NL64 RABO 0385 4870 88
RSIN: 004275871
© Woord en Daad | Privacy statement | Disclaimer
Door cookies te accepteren helpt u Woord en Daad bij het verbeteren van de website. Lees meer in ons privacybeleid.
Privacybeleid | Sluit deze meldingU krijgt binnenkort een nummer van Daadkracht in de brievenbus!