Geef voor noodhulp in Venezuela

Shalla is een zeer droge regio in Ethiopië. De bevolking heeft een drinkwatervoorziening nodig, omdat schoon water daar niet vanzelfsprekend is. Vaak zijn ze afhankelijk van beperkte of onveilige waterbronnen. Het kost veel tijd om veilig en schoon water te vinden. Een goed waterreservoir helpt om water beter op te slaan en te verdelen. Bovendien neemt daarmee het risico op ziektes fors af.

Het terrein is in de afgelopen maanden vrijgemaakt, uitgegraven en voorbereid voor de volgende bouwfase. Uit bodemonderzoek blijkt dat de ondergrond geschikt is voor de aanleg van het reservoir. Ook de betrokken overheidsinstanties hebben hun goedkeuring gegeven. De bouw kan nu verder met het storten van beton en de aanleg van de fundering.

Het reservoir vormt de basis voor verdere uitbreiding van het waternetwerk en een verbetering van de toegang tot water op plekken waar al een waterpunt is gebouwd..

Trainingen

Daarnaast zijn in vier van de zeven dorpen trainingen uitgevoerd om gezinnen te helpen een betere toekomst op te bouwen. Ze leren planmatig te kijken naar hun inkomen, gezondheid, onderwijs, voeding en leefomgeving. Vervolgens kiezen ze concrete doelen, zoals sparen, een groentetuin aanleggen, kinderen naar school sturen of een eigen bedrijfje starten. In de overige drie dorpen worden de mensen in de komende maanden getraind.

In de periode van juni tot augustus is ruim 3,6 miljoen birr (omgerekend ongeveer 19.000 euro) besteed aan de uitvoering van het project. Het grootste deel van de uitgaven ging naar de bouw van het waterreservoir en de voorbereidende werkzaamheden daarvoor.