In Benin en Burkina Faso hebben duizenden kinderen geen eerlijke kans op onderwijs. Kinderen met een beperking, zoals de 7-jarige Abdin uit Burkina Faso, worden vaak buitengesloten vanwege diepgewortelde overtuigingen. Daarnaast wordt de regio zwaar getroffen door geweld en conflicten. In de Sahel is het aantal vluchtelingen sterk toegenomen. Veel kinderen zijn maanden of zelfs jaren niet naar school geweest en lopen risico op uitbuiting, kinderarbeid of uithuwelijking. Onderwijs is voor hen de sleutel tot herstel, bescherming en toekomstperspectief.
Onderwijs, maaltijden en medische zorg
Woord en Daad gelooft dat ieder kind een schepsel van God is en recht heeft op goed, inclusief en christelijk onderwijs. Daarom ondersteunen wij in Benin en Burkina Faso meer dan 5.500 kwetsbare kinderen met onderwijs, maaltijden en medische zorg. In vluchtelingenkampen bieden we onderwijs en psychosociale begeleiding, zodat kinderen trauma’s kunnen verwerken en zich weer kunnen ontwikkelen.
Vier pijlers
Onze aanpak richt zich op vier pijlers: onderwijs voor kwetsbare kinderen, goed getrainde leerkrachten, veerkrachtige gemeenschappen en sterk bestuur en beleid. We trainen duizenden leerkrachten, verbeteren de kwaliteit van het onderwijs met moderne (digitale) leermiddelen en maken scholen inclusiever voor kinderen met een beperking. Ouders worden actief betrokken en gemeenschappen worden versterkt door trainingen op het gebied van inkomen, landbouw en klimaatweerbaarheid.