Cristian (27) geeft rekenen op het Instituto Tecnologico Santa Maria in Guatemala. ‘De leerlingen in mijn klas hebben soms geen hoop of doelen in hun leven, maar via het sponsorprogramma krijgen zij toch kansen en ontdekken ze wat ze willen. Ook ik ben dankbaar dat ik die kansen krijg.’
Cristians droom om docent te worden, begon op de middelbare school. Christian: ‘Toen ik in de vierde klas zat, had ik een hele fijne docent die mij rekenen gaf. Zijn manier van lesgeven was traditioneel, maar toch bewonderde ik hem. Ik zei toen tegen mezelf: “Later wil ik worden zoals hem, maar ik wil wel op een andere manier lesgeven.”
‘Telraam is een uitkomst’
Na zijn universitaire studie start Christian op de school van AMG Guatemala. Hier leert hij om op een interactieve manier les te geven. ‘In de klas gebruiken we bijvoorbeeld vaak een telraam. Dit helpt de leerlingen om hun rekenvaardigheden te verbeteren. Zeker voor leerlingen die eerder zijn gestopt met onderwijs en nu opnieuw naar school gaan is een telraam een uitkomst. Mijn wens is om in de toekomst meer pedagogische hulpmiddelen te hebben. Om het beste van mezelf te kunnen geven, wil ik me blijven professionaliseren.
Motivatie
Ik probeer elke dag een fijne sfeer in mijn klas te creëren. Ooit zei een oud-leerling tegen mij: “Dank u wel voor wat u mij geleerd heeft. Die kennis helpt mij nu in mijn carrière.” Zo’n opmerking blijft me bij en geeft me motivatie om goed les te geven. Ik vind het mooi om iets voor anderen te betekenen.
In de afgelopen jaren heb ik ook veel geleerd van mijn collega’s. Hun doorzettingsvermogen en de wijsheid die zij hebben om God altijd voorop te stellen, hebben mij geïnspireerd. Ik hoop dat mijn collega’s ook tijdens mijn lessen iets merken van mijn geloof in God.’
‘Mijn leerlingen zullen later vrucht dragen’
Cristian zit niet stil. Hij is druk bezig om zichzelf verder te ontwikkelen als docent. ‘Ik wil mijn diploma voor wiskundige natuurkunde behalen en een master gaan volgen. Ik geloof dat ik dit met hulp van God kan behalen. De leerlingen in mijn klas hebben soms geen hoop of doelen in hun leven, maar via het sponsorprogramma krijgen zij toch kansen en ontdekken ze wat ze willen. Ook zij zullen later vrucht dragen.’
Onderwijs in Guatemala
In Guatemala werkt Woord en Daad met AMG via christelijk onderwijs aan een hoopvolle toekomst voor kinderen. Met de steun van sponsors streven we naar duurzame verandering voor kinderen en jongeren, maar ook voor hun families die via bijeenkomsten en workshops worden betrokken bij het onderwijs. Docenten ontvangen trainingen om de kwaliteit van het onderwijs te verbeteren.