Haar vader was als veehouder zelden thuis, haar moeder werkte in het buitenland om het gezin financieel overeind te houden. De jonge Uthayashanthi Uthayakumar zorgde voor haar broertje tot ze dankzij een familielid in een opvanghuis terecht konden. Gemakkelijk kun je de jeugd van Uthayashanthi niet noemen, maar ze bleef positief.
‘Na mijn school, in 2014, ben ik getrouwd,’ vertelt de 25-jarige Sri Lankaanse. Samen met haar man woont ze in het dorp Thannamunai in Batticaloa. ‘We zijn getouwd zonder toestemming van mijn ouders, dus krijgen we geen ondersteuning van hen. Mijn man werkt voor de sociale dienst, maar zijn salaris is nauwelijks genoeg om van te leven.’ Het jonge gezin heeft geen spaargeld of reserves voor onverwachte uitgaven. Ondanks verschillende pogingen lukt het niet om een baan te vinden die wel genoeg inkomen biedt.
Job & Business Service
Via een vriend horen ze over de Job & Business Service die partnerorganisatie YGRO aanbiedt. Dit is een bureau waar werkzoekende jongeren zich kunnen inschrijven. De JBS ondersteunt de jongeren door hen te koppelen aan een werkgever of door hen te helpen een eigen onderneming te starten. De Job & Business Service is onderdeel van het Werk en Opleiding-programma van Woord en Daad in Sri Lanka. Binnen dit programma ondersteunen we jongeren met vakonderwijs en het vinden van een baan.
Uthayashanthi schreef zich in bij de JBS. Ze werd binnen tien dagen voorgedragen bij een verzekeringskantoor waar een vacature was ontstaan. Uthayashanthi ging sinds februai 2020 aan de slag als Junior Business Promotions Executive.
‘Ik verdien 18.000 Sri Lankaanse roepie (82 euro) per maand. Daar kunnen we goed van leven en we houden iets over voor extra kosten. Mijn baan geeft me vertrouwen en hoop voor de toekomst van onze dochter van vier jaar. Deze kans heeft me het vertrouwen gegeven dat wij kunnen overleven in de zakenwereld en dat we voor onszelf kunnen zorgen, zonder van iemand afhankelijk te zijn.